AdaMerOs Herptil Türkiye
Türkiye Kurbağa ve Sürüngenleri Gözlemciliği ve Fotoğrafçılığı Topluluğu
The Amphibians and Reptiles Monitoring & Photography Society in Turkey
YazıYorum
GözlüYorum
TanıYorum
Tartışıyorum
"EN" türler   
"EN" üyeler   
"EN" fotoğraflar   
"EN" iller   
Ana Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Mail Gönder
Ara
Email
Şifre
Şifremi Unuttum | Beni Hatırla
  
 Ana Sayfa
 Fotoğraf Galerisi
 Herptil Forum
 TanıYorum Galerisi
 GözlüYorum Galerisi
 YazıYorum-ÖğreniYorum
 Fotoğraf Arama
 Herptil Türleri
 Türkiye'nin Herptilleri
 İl Portfolyoları
 Etkinlikler ve Duyurular
 Herptil Ansiklopedisi
 Herptil Biyolojisi
 Gözlem ve Fotoğrafçılık
 Kültür ve Sanat
 Hakkımızda
 Topluluk Üyeleri
 Üyelik Başvurusu
 Türk Herpetologlar
 E-Afişlerimiz
 ENGLISH Pages
 ENGLISH e-Posters
 Videolar/Movies
 E-Bülten (THB)
 Bağlantılar
 İletişim
 
  AdaMerOs Kelebek

Türkherptil DKMPGM ile işbirliği yapmaktadır


 

Turkherptil is an affiliated member of Natural Europe Project

Kör Kertenkeleler (Halkalı Kertenkeleler) (AMPHISBAENIA) AMPHISBAENIA Kuyruksuz Kurbağalar (ANURA) ANURA Kertenkeleler (SAURIA) SAURIA Yılanlar (SERPENTES ) SERPENTES Kaplumbağalar (TESTUDINATA) TESTUDINATA Kuyruklu Kurbağalar (Semenderler) (URODELA) URODELA
       Etkinlikler ve Duyurular
 > Yeni Üye Kabulü-Üyelik Tipleri-Silinecek Üyelikler.

Değerli dostlar,

Sitemiz (www.turkherptil.org) ve topluluğumuz kurulduğundan bu yana, üye sayımız 200'ü aşmıştır. Bu durum sevindirici olmakla beraber, bu üyelerin büyük bir kısmı maalesef sadece siteye/topluluğumuza üye olmakla kalmışlardır. Topluluk olarak yüksek üye sayısından çok, gözlem bildiren, fotoğraf yükleyen, ufak tefek de olsa sitede aktif görünen üyelikler bizim için elzemdir. Topluluk sayfamız zaten dışardan izleyenlere büyük oranda açıktır, o nedenle sadece bu amaçla topluluğa üye olmanın anlamı yoktur. Bu bağlamda 23.11.2011 tarihi itibarı ile sadece siteyi izleme amaçlı olan üyelik tiplerinden “portal üyeliği” tipi kaldırılmıştır. Üyelikler doğrudan “Topluluk Üyeliği” tipi ile topluluğumuza katılabileceklerdir.

Diğer bir husus, Topluluğumuza yeni üye kabulünde bundan böyle “bilhassa mevcut üyelerden” referans alınarak yapılacaktır. Dolayısı ile üyelik başvurusu yapıldıktan sonra, e-posta aracılığı ile üyelik başvurusu yapan kişiden, farklı yerlerden en az iki üyeninin adını vermesi yahut kendisini tanıtan ayrıntılı bir mektup istenecek ve topluluğa ne gibi katkı yapabileceğini sorulduktan ve, akabinde “Etik Ve Disiplin Komisyonunda” değerlendirildikten sonra üyelik onayı yapılacaktır.

Topluluk olarak amacımız “Doğa koruma” ana teması dahilindedir. Bunun da yolu tanıtmak ve tanınmasına yardımcı olmaktan geçer. Topluluk içerisinde ikilem yaratmaya, çelişkiler oluşturmaya çalışan, topluluğumuzu daha çok izlemek için üye olan arkadaşlara tavsiyemiz bizlerle aynı amaçlar doğrultusunda paylaşıma açık olmalarıdır.

17.12.2011 tarihli duyurumuzda (http://www.turkherptil.org/EtkinlikDuyuru.asp?EtkinlikId=135&Tur=1) da belirttiğimiz üzere, topluluk aktivitelerine (Facebook taki sadece üyelerimize açık - http://www.facebook.com/groups/turkherptil/ Kapalı grubumuz dahil) katılmayan, fotoğraf yüklemeyen veya gözlem bildirmeyen, haliyle hiçbir katkı sağlamayan üyelikler "yıl sonu" itibari ile silinecektir.

Uyeliği devam eden arkadaşların profil/avatar resimlerini en kısa zamanda yüklemelerini, kısa da olsa biyografilerini yazmalarını rica ediyoruz. Topluluğumuz üyelerini gerçek kimlikleri ile (herhangi bir takma ad/rumuz kullanmaksızın) kabul etmekte olduğundan bu durum son derece önemlidir. Kimliğini bir şekilde saklayarak üye olanların üyelikleri fark edildiğinde, hiçbir komisyon kararı dahi gerektirmeksizin iptal edilir.

Bu vesile ile ilave birkaç hususu hatırlatmada fayda görüyoruz:

1-Fotoğraf yüklerken, sitemiz yükleme kurallarında da belirtildiği gibi, lütfen bu doğa güzellerimizin görüntülendiği yer bilgilerini ayrıntılı vermeyiniz. İl/ilçe bilgisi yeterlidir. Gerekirse, özellikle soyu tükenme tehlikesi altında ve nadir görülen türlerimiz için, ilçe bilgilerini dahi vermekten kaçınınız.. "Toplayıcılardan" bu güzelliklerimizi korumak için bu şeklide davranmak en akılcı çözümdür. Bu bilgileri de kimseyle paylaşmamaya özen gösteriniz. Bu bilgileri size bir şekilde soran, elde etmeye çalışan kişileri de lütfen Yönetimimize bildiriniz. Topluluğumuzun amacına hizmet için bu durum son derece önemlidir.

2-Yüklenen karelerdeki bireyin erişkin/yavru bilgisi, ve eğer biliniyorsa cinsiyet bilgisi kısımları, yükseklik (kabaca da olsa) bilgileri, ilgili sekmaler yada boşluklar kullanılarak eksiksiz verilmeye çalışılmalı, hava sıcaklığı, günün iklim koşulları, biyotopla ilgili gözlem ve detaylar, yada fotoğrafik parametreler ise fotoğraf altı açıklama kısmında değinilebilir.

3-Lütfen yükleme yapmadan önce, Fotoğraf yükleme, Forum da mesaj yazma ile ilgili kurallar ve ilkeler kısmını (http://www.turkherptil.org/MenuDetay.asp?MenuId=12&altMenuId=39) okuyunuz. Fotoğraflarınıza bordür koymayınız. Dikkat çekmeyen bir imza veya "web sitesi linki içermeyen" imza niteliğinde küçük logo kullanınız. Bu amaçla yüklenen fotoların sadece şağ alt veya üst köşe kısımlarını tercih ediniz. Fotoğrafın iç kısımlarını bu amaçla kullanmayınız.

4-Sitemize/Topluluğumuza üye olmayan şahısların isimlerini -teşhiste yardımcı olsalar dahi-  fotoğraf açıklamalarında vermeyiniz ve reklam içerikli linkleri ne fotoğraf üzerinde ne de açıklamalar altında paylaşmayınız.

5-Mümkün olduğunca, her üyenin diğer üyelerin karelerine etik ve ahlak kuralları çerçevesinde yorum yazması sitemizin paylaşım amacına hizmet etmesi açısından son derece önemli bir konudur.

Değinilen konuların dışında, diğer doğa ve biyolojik zenginliklerimizi koruma içerikli topluluk, dernek ve kuruluşlar ile işbirliğine açık olmakla beraber, AdaMerOs Kelebek Türkiye haricinde, TOPLULUĞUMUZUN/SİTEMİZİN HİÇBİR DERNEK VEYA KURULUŞ İLE BAĞLANTISI YOKTUR.

Bilgilerinizi rica eder, tüm üyelerimize sevgi dolu paylaşımlar ve yeni yılda tüm doğa/herptil dostlarına mutlu ve esenlik dolu günler diliyoruz.

Bayram GÖÇMEN 15.1.2012 tarihinde ekledi. 4805 Kez okundu. Cevap yaz
< Önceki | Tümü | Sonraki >
 Sevgili Bayram Göçmen Hocamızın vefatının 3. yıl dönümü
 Sevgili Bayram Göçmen Hocamızın vefatının 2. yıl dönümü.
 Sevgili Bayram Göçmen Hocamızın vefatının 1. yıl dönümü
 BAŞIMIZ SAĞOLSUN.
 Atamızı Saygı ve Minnetle anıyoruz!
 Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müz kutlu olsun!
 Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu olsun!
 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun!
 18 Mart Çanakkale Zaferi
 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü Kutlu Olsun!
 Mutlu Yıllar!
 KKTC'nin Kuruluşunun 34. Yılı Kutlu Olsun!
 Atamızı anıyoruz!
 Cumhuriyetimizin 94ncü Yıldönümü Kutlu Olsun!
 "Dünya Hayvanları Koruma Günü" Kutlu Olsun!
 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu Olsun!
 5 Haziran Dünya Çevre Günü Kutlu Olsun!
 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
>>> Diğer Duyurular

Copyright © 2011 - 2022 AdaMerOs Herptil Türkiye, her hakkı saklıdır.
Bu sitede yayınlanan fotoğrafların ve yazıların hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir.
Fotoğraflar, yazılar ve diğer içeriğin izin alınmadan herhangi bir ortam ve biçimde kullanılması T.C. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.